Home » Apps » Education » Turgut Özal Üniversitesi
Turgut Özal Üniversitesi icon

Turgut Özal Üniversitesi

1.0.12 for Android

TOU DEVELOPER

The description of Turgut Özal Üniversitesi

Üniversitemiz, Turgut Özal Düşünce ve Hamle Vakfı’nın yeni Turgut Özallar yetiştirmek amacıyla başlattığı girişimlerin sonucunda 2009 yılında kuruldu.

Üniversitemizin temelleri, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde sosyal, siyasal ve ekonomik değişim ve dönüşümün büyük mimarı Turgut Özal’ın bıraktığı mirasın gereklerini yerine getirme arzusu, sorumluluğu ve bilinciyle atıldı.
Turgut Özal adı ülkemizde yeniliğin, girişimciliğin ve özgürlüğün hemen yanına yazılır. Üniversitemizi kurarken biz de bu üç temel ilkeyi esas aldık.

Merhum Cumhurbaşkanımız Özal’ın, ‘21. asır Türk asrı olacaktır’ sözünden hareketle Türkiye’ye, evrensel ilkeleri özümsemiş, çağdaş, nitelikli, seçkin bir dünya üniversitesi kazandırma düşüncesini ilke edindik.

Bu ilkeler neticesinde Turgut Özal Üniversitesi olarak ülkemizin geleceği için iktisadi ve idari bilimler, hukuk, mühendislik, güzel sanatlar, tasarım ve mimarlık, tıp ve sağlık bilimleri alanlarında uluslararası standartlara sahip donanımda ve nitelikte insanlar yetiştiriyoruz.

Özgürlüğü ve farklı hayatlara hoşgörülü yaklaşımı bir üniversitenin olmazsa olmazı olarak değerlendiren akademik kadrosu ve ortamıyla Üniversitemiz, alanında yetkin fertlerin yanında ilkeli, evrensel insani normlarla donanmış, özgürlükçü, çoğunlukçu ve demokrat düşünceye sahip, değişimin öncüsü, uluslararası alanda iddialı, seçkin, lider bireylerin yetişmesini hedefliyor.

Turgut Özal Üniversitesi Tags

Additional Information

Category: Free Education APP

Publish Date:

Latest Version: 1.0.12Request Turgut Özal Üniversitesi Update

Get it on: Get Turgut Özal Üniversitesi on Google Play

Requirements: 2.1 and up

Report: Flag as inappropriate

Advertisement
Similar to Turgut Özal Üniversitesi
Discover
Comment Loading...
Ooops! No such content!
Searching...